Akcelerujeme aneb ImpactHub a ClimateKIC

Iniciativy Zalejme si všimli i lidé z ImpactHubu, který pořádá různé akcelerační programy. Mezi nimi byl i program ImpactFirst pro veřejně prospěšné firmy i neziskovky, a také mezinárodní program ClimAccelerator Beyond, pořádaný ve spolupráci s EU agenturou ClimateKIC. Tyto programy hledají zajímavé, veřejně prospěšné projekty a pomáhají zvýšit jejich dopad. Čekalo nás několik měsíců nabitých workshopy, přednáškami i spoluprací s mentory. Dostali jsme horu informací, jak rozvíjet iniciativu u nás, v Evropě i ve světě.
Taky jsme si uvědomili, že projekty musí být hlavně dlouhodobě udržitelné a musí si na své fungování a rozvoj zajistit dostatečné prostředky. Že finance nejsou sprosté slovo, ale důležitý prostředek pro zvýšení dopadu iniciativy na okolní svět. Trochu nám to rozbilo naši snahu peníze řešit až na posledním místě, ale museli jsme uznat, že na tom něco je. Dostali jsme také ohromné množství podnětů k přemýšlení i realizaci a seznámili se s mnoha skvělými lidmi, kteří mají touhu pomáhat lidem, přírodě a planetě.
Takže ImpactHubu i ClimateKIC patří velké díky a těšíme se, že do nás vložený čas a energie se vrátí v zelenějších městech plných aktivních lidí chránících životní prostředí.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *