Jak se zapojit

Zalévání je to hlavní, takže budeme velmi rádi, i pokud zůstanete jen u tohoto bodu. Jen se nestyďte zalévat před co nejvíc lidmi, ať je také inspirujete.

PŘIPOJTE SVOJE MĚSTO NEBO OBEC

Vše podstatné pro starosty a zastupitele měst a obcí najdete na stránce pro města a obce, případně v Implementačním manuálu iniciativy Zalej mě! Těšíme se na spolupráci.

ZALEJME.CZ VE VAŠEM MĚSTĚ

Máte zájem rozjet Zalejme.cz ve Vašem městě, čtvrti nebo obci? Hledáme místní koordinátory, kterým ukážeme, jak na to. Ozvěte se nám prosím:-).

ZALEJME.CZ VE VAŠÍ ŠKOLE

Jste učitel/učitelka, student/studentka a máte zájem rozvinout myšlenky Zalejme.cz ve Vaší škole a ve výuce? Tak to máme velkou radost, protože ze školy ze zalívání stromů může rozšířit do širokého okolí. Spolupracujeme s Lipkou i Ekoškolou a máme pro Vás připravený balíček. Mrkněte na sekci Pro školy.

PROPAGACE

Pomozte nám s propagací. Propagujte myšlenku mezi přáteli, na sociálních sítích, v místních spolcích, firmách i školách. Budeme také moc rádi, pokud nám pomůžete starat se rostoucí komunitu lidí, kteří projekt podporují. Sdílením novinek, odpovídáním na komentáře, atd.

POMOZTE NÁM PROPAGACÍ V MÉDIÍCH

Pracujete v rádiu, novinách či televizi? Můžete se o projektu zmínit v obecních novinách? Zajímaly by Vás novinky a reakce na projekt? Budeme rádi, pokud nám pomůžete projekt zviditelnit.

MARKETING

Pracujete v marketingu nebo se o něj zajímáte? Tvoříte reklamní předměty, trička, propisky. Budeme rádi, pokud nám pomůžete takové předměty vytvořit.

INSPIRUJTE SOUSEDY A KOLEGY POMOCÍ LETÁKŮ

Vytiskněte si letáky ze sekce Ke stažení a umístěte je na vhodná místa v okolí. Ideální jsou vstupní dveře bytových domů, nástěnky ve firmách, na úřadech a ve školách.

OZNAČTE NACHYSTANÉ STROMY A ZALÉVACÍ MÍSTA

Vytiskněte a zalaminujte si logo Zalej mě!. Pak ho jednoduše připevníte připínáčkm na nějakou tyčku a zapíchnete do zalévacího místa nebo pověsíte na strom. Na strom můžete připevnit i letáčky ze sekce Ke stažení

PROGRAMOVÁNÍ

Jste programátor nebo student se zkušenostmi z tvorby webových a databázových aplikací? Rádi byste se zapojili a pomohli vyladit aplikaci pro zalévání stromů. #AWS #Typescript #React #Python #Flask #Google Cloud

TESTUJTE

Testuje aplikaci a dejte nám vědět

Potřebujeme spoustu aktivních uživatelů, kteří aplikaci budou používat a tím odhalí každou skrytou chybu. Čeká nás spousta práce na vývoji, testování a rozšiřování aplikace

NÁPADY S WEBEM

Máte nápad, jak zlepšit náš web? Sem s ním! Napište nám na zalejme@gmail.com

PŘICHYSTEJTE ZALÉVACÍ MÍSTA

Aby bylo možné stromy efektivně zalévat a voda se hned nevypařila, je dobré vykopat nebo vyvrtat zalévací místa a nasypat do nich dřevní štěpku. Zalévací místo by mělo být u kraje koruny a mělo by pojmout tak 3l vody. Nemělo by být hlubší, než 20cm, aby se nepoškodily kořeny. Pokud jste z Brna, dřevní štěpku Vám dají v Lužánkách lidé z Veřejné zeleně města Brna.