Vážení zástupci škol,

rádi bychom Vám nabídli balíček aktivit zaměřených na šetření vodou a zalévání stromů v obcích.

Balíček vznikl společnými silami zakladatelů iniciativy zalejme.cz, zkušené školní koordinátorky EVVO Evy Mališové, Petra Ledviny z Ekologického institutu veronica.cz a byl konzultován s lidmi z Lipky, kteří zajišťují vzdělávání koordinátorů EVVO.

Kuchařka

Připravili jsme pro Vás jednoduchou kuchařku, kde se dozvíte vše podstatné.

Prezentace

Také jsme připravili prezentaci s detailními informacemi pro vedení školy a učitele.

Informace pro rodiče

Pro rodiče je k dispozici letáček s informacemi.

Motivace

Cílem je inspirovat žáky i jejich rodiče k zalévání stromů ve městech a obcích ušetřenou, téměř čistou vodou, která by jinak skončila v kanalizaci. Věříme, že pokud se někdo do této iniciativy zapojí, záhy si uvědomí důležitost vody, která umožňuje život nejen stromům, ale i lidem a začne s ní více šetřit. Kdo se začne starat o stromy ve své obci, zároveň se začne více zajímat o své okolí a o problémy životního prostředí. Zalévání stromů v okolí také pomůže rozvinout místní komunity a navíc dává každému příležitost pomoci v rámci svých možností.

Krok za krokem

Balíček obsahuje několik jednoduchých kroků rozložených do jednoho týdne, které Vám pomohou začít. Páteční tématický blok vás zasvětí do problematiky sucha, vody a stromů, během víkendu si změříte spotřebu vody a v následujícím týdnu si budete rozšiřovat znalosti a budovat návyky k šetření vodou a zalévání stromů.

Instrukce k jednotlivým dnům budou k dispozici na Výzva stromů, kde bude možné také stáhnout pracovní list k potvrzování plnění jednotlivých kroků.

Vás, jako školní koordinátory bychom chtěli požádat o pomoc při realizaci tohoto záměru.

Doufáme, že jsme Vás zaujali a těšíme se na spolupráci a Vaše ohlasy,

Michal Polanský a Marek Batelka

zakladatelé iniciativy Zalejme.cz